Звичайно, що питання відновлення після операції з приводу пахової грижі є індивідуальним. Є різні фактори, що впливають на відновлення: стан здоров’я пацієнта до операції, психологічні особливості пацієнта, дотримання пацієнтом рекомендацій, техніка хірурга, важкість самої операції (пов’язана із розмірами грижі, анатомічними особливостями), тип операції (відкрита чи лапароскопічна). В моїй практиці зустрічались абсолютно протилежні приклади відновлення. Наприклад, пацієнт таксист, який на наступний день після операції телефонував запитатись чи обов’язково йому вживати знеболюючі, бо він абсолютно добре почувався, незважаючи на те, що він цілий день їздив за кермом, виконуючи свій звичний об’єм роботи (рекомендації для нього були: поступове повернення до звичної фізичної активності, протягом 3-4 тижнів після операції). Натомість, є пацієнти, яких треба буквально змушувати піднятись з ліжка. Звичайно, всі ми різні, але є певні загальні речі, які ми зараз згадаємо, щоб можна було спланувати життя, якщо попереду операція з приводу пахової грижі.
Скільки днів потрібен ліжковий режим після операції з приводу пахової грижі?
Існують міфи, що після операції потрібно певний час дотримуватися повного ліжкового режиму і не вставати з ліжка. Це брехня, яка приносить пацієнтам більше шкоди, ніж користі. Насправді потрібно намагатись досягнути максимально ранньої мобілізації пацієнтів, тобто бажано щоб пацієнт ходив вже в день операції, самий такий підхід буде сприяти відновленню.
Скільки часу я буду в лікарні?
Переважно пацієнти можуть повертатись додому на наступний день після операції, проте інколи пацієнт може затриматись ще на одну добу (більш виражений больовий синдром, важкі супутні патології, пацієнти похилого віку).
Скільки часу я буду відчувати болі після операції?
Більшість пацієнтів потребує вживання знеболюючих протягом 4-5 днів після операції. Проте мінімальні болі можуть утримуватись до 2 тижнів. Також вважаю, що необхідно попередити за ймовірність періодичного відчуття певного дискомфорту в ділянці встановленого імпланту (сітки) протягом 1-2 місяців, це період протягом якого Ваші тканини адаптуються до стороннього матеріалу. Проте, цей дискомфорт не обмежує Вашу звичну активність.
Чи є обмеження в харчуванні після операції?
Ні. Рекомендовано лише профілактику закрепу: достатня кількість рідини та клітковини.
Які фізичні навантаження і коли рекомендовано після операції?
Прогулянки рекомендовані з наступного дня після операції, з другого тижня можна розширити спектр фізичних навантажень, наприклад додати водіння. З 3-4 тижня можна поступово повертатись до звичних життєвих активностей, уникаючи важких фізичних навантажень, які вимагають натужування. Загалом, бажано вийти на пік своєї фізичної активності протягом 1,5-2міс. після операції. І дуже важливо зробити це поступово.
Коли можна повернутись до роботи?
Якщо Ви не працюєте фізично я рекомендую повернення до роботи не раніше ніж через 2 тижні після операції. Якщо Ваша робота пов’язана з фізичною діяльністю рекомендований термін повернення до роботи не менш ніж 1-1,5 міс. після операції в залежності від інтенсивності фізичної праці.
Comments